طرز تهیه بستنی خرما
Posted on: 2022-09-05 Posted by: admin Comments: 0

آموزش طرز تهیه بستنی خرما

یک میان وعده سالم و خوشمزه برای روزهای گرم تابستان

سال ها قبل و پیش از آنکه شکر در دسترس عموم قرار گیرد، خرما همیشه به عنوان یک شیرین کننده مهم در خاور میانه مورد استفاده بوده است.

در این مقاله کوتاه قصد داریم تا طرز تهیه یک بستنی خوشمزه و سالم که در تهیه آن از خرما به عنوان شیرین کننده اصلی استفاده شده است را به شما آموزش دهیم. این بدان معناست که قند بسیار کمتری در این بستنی وجود دارد که آن را برای کسانی که نیاز به کاهش مصرف شکر دارند، به یک بستنی ایده آل تبدیل کرده است.

مواد لازم برای تهیه 1.5 لیتر بستنی خرما

خرما | 450  گرم هسته گیری و خرد شده

ثعلب | 1 قاشق غذاخوری

شیر پرچرب | 4 فنجان

گلاب| 1 قاشق غذاخوری

هل | 2 قاشق چایخوری خرد شده

خامه| 1 فنجان

پسته خرد شده | به میزان لازم برای تزیین

مرحله اول

ثعلب را در یک چهارم فنجان (60 میلی لیتر) شیر در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. 940 میلی لیتر شیر باقی مانده را در یک قابلمه متوسط بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. مخلوط ثعلب/شیر را به آرامی اضافه کنید و دائم هم بزنید تا محلول بجوشد.

بعد از به جوش آمدن بگذارید شیر به مدت حدود 10 دقیقه در حالی که هنوز آن را هم می زنید به جوشیدن ادامه دهد تا حباب هایی روی سطح شیر ایجاد شود. سپس گاز را خاموش کرده و گلاب و هل را اضافه کنید. سپس روی قابلمه را با یک حوله تمیز بپوشانید و بگذارید تا خنک شود.

مرحله دوم

در این مرحله خرماهای هسته گیری شده را در غذاساز بریزید. شیر غلیظ شده را اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا حالت خامه ای به خود بگیرد. مخلوط به دست آمده را به یک ظرف بزرگ با ظرفیت 2 لیتر (2 لیتر) منتقل کنید و به همراه خامه با همزن بزنید. سپس درب ظرف را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود.

مرحله سوم

در مرحله آخر این مخلوط را در بستنی ساز بریزید. با خلال پسته یا پسته درشت خرد شده تزیین و سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

توصیه

برای اینکه بستنی بافتی یکدست داشته باشد بهتر است از رطب و یا خرماهای با رطوبت بیشتر و بافت نرم تر همچون خرمای مضافتی استفاده کنید

Categories:

Leave a Comment