بانکِت | BANQUET
Posted on: 2022-08-27 Posted by: admin Comments: 0

بانکت | Banquet

اکنون و با گذشت بیش از یکسال از آغاز فعالیت بانکت و معرفی اولین محصولات ما به بازار، برای بسیاری از مخاطبان هدف این سوال پیش آمده است که:

بانکت به چه معنی است؟

بانکِت | BANQUET

لغت Banquet که تلفظ صحیح آن بنکوئت می باشد در زبان انگلیسی به معنی ضیافت، مهمانی، مهمانی کردن، ولیمه، بزم، سور می باشد. همچنین برخی منابع دیگر Banquet را این چنین نیز معنا کردند :

در ضیافت شام خوردن، خوراک شاهوار خوردن، خوراک جور واجور و خوب، مهمانی رسمی، مهمانی دادن

در تحقیقات گسترده انجام شده قبل از لانچ محصولات و از آنجاییکه بازار هدف اصلی محصولات برند بانکت، بازار ایران بود تصمیم گرفته شد تا از لغت بانکت به جای تلفظ بنکوئت در نوشتار و تلفظ برند استفاده شود و نوشتار لوگوی فارسی (لوگوتایپ) نیز بر همین اساس صورت گرفت.

معنی بانکِت | BANQUET

شعار اصلی برند خصوصا در ورژن انگلیسی نیز بر اساس تکنیک کنایه و بر پایه معانی ذکر شده بالا شکل گرفت و طراحی شد.

You are all invited to our Banquet

همه شما به بانکت دعوت هستید!

از آنجاییکه شروع داستان برند بانکت با چالش های مصرف کنندگان خرما از جمله نوچی خرما و مشکلات حمل آن به باشگاه، کوه، محل کار و … (بر اساس تحقیقات گسترده بر روی مصرف کنندگان خرما در جلسات فوکوس گروپ) شکل گرفته بود.

کانسپت های بسته بندی خرما و خرماهای مغزدار در لفاف های بهداشتی تک عددی طراحی شد. تگ لاین Grab & Go یا بردار و برو کاملا منطبق این کانسپت بسته بندی تعریف گردید.

اما در زبان فارسی و در زمینه عمران و سد سازی نیز اصطلاحی تحت عنوان بانکت بندی یا بانکت وجود دارد.

آشنایی معنی بانکِت | BANQUET

بانکت واژه ای فرانسوی است که به صورت “Banquette” نوشته می شود. بانکت بندی در منابع انگلیسی با واژه های متعددی چون Counter Trench، Channel Terraces، Hillside Techniques و Terracing (متداول ترین کلمه) خوانده می شود.

بانکت بندی یکی از شیوه های متداول آبخیزداری است که با حفر شیارها و کانال هایی به منظور کاهش شیب دامنه با اهدافی چون کنترل فرسایش، کنترل رواناب، افزایش رطوبت نسبی، ایجاد بستر رشد گیاه و … ایجاد  می شود. این عملیات در اراضی جنگلی و مرتعی کاربرد دارد.

بانکت‌ها، کانال‌ها یا شیارهای ممتد یا منقطعی هستند که در جهت عمود بر شیب دامنه ساخته می‌شوند و وظیفه جمع آوری رواناب یا هدایت آن را به یک خروجی عمود بر شیب دامنه به عهده دارند.همچنین به تراس های افقی با عرض کم بر روی خطوط تراز یک دامنه هم بانکت می‌گویند.
جالب است که بدانید به جز دو معنی بالا، بانکت (بانکَت) نام روستایی در استان ایلام نیز می باشد. این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان آبدانان با 297 نفر جمعیت است. روستای بانکت سومین روستای شهرستان آبدانان از محور آبدانان-دهلران و در دو طرف جاده‌ی ارتباطی این دو شهرستان واقع شده است.

تمامی برندها شایسته انتخاب نامی زیبا و درخور هستند ولی این موضوع به تنهایی ضامن موفقیت یک برند نخواهد بود.

کیفیت محصولات و خدمات، نوآوری، ارائه بهترین خدمات به مشتریان و تعهد به وعده برند یا Brand Promise از جمله مواردی هستند که تضمین کننده موفقیت هر برند در دراز مدت می باشند.

در سال دوم فعالیت بانکت نیز همچون سال اول همه شما به بانکت دعوت هستید!

Categories:

Leave a Comment