اینفوگرافی
Posted on: 2021-11-24 Posted by: admin Comments: 0

بهترین شرایط برای نگهداری خرما

بهترین شرایط برای نگهداری خرما چیست؟ 

خرما در چه محیطی دیرتر خراب می‌شود؟ 

طریقه نگهداری مواد غذایی همیشه به عنوان یک مصرف کننده برایمان سوال بوده است.

خرما به دلیل وجود کربوهیدرات و مواد قندی، محل مناسبی برای رشد میکروارگانیسم‌ ها و ذرات میکروسکوپی محسوب می شود. از آنجایی که محصولات بانکت شامل انواع خرماهای ساده و مغزدار می باشد، لذا در این مطلب سعی داریم تا شرایط و شیوه نگهداری محصولات بانکت در فروشگاه‌ها و  خانه را به منظور حفظ کیفیت این محصولات تا زمان مصرف به شما ارائه دهیم.

خرما از آن دست محصولاتی است که در صورت عدم رعایت شرایط درست نگهداری و انبارش، کیفیت خود را از دست می دهد. ولی با توجه به آنکه خرمای بانکت در بسته بندی های بهداشتی تک عددی و جیبی پیلوپک شده است، این روند برای خرما ها بسیار کند تر از خرماهای موجود در بازار رخ می دهد. همچنین خرمای کلوته به دلیل نیمه خشک بودن بر خلاف خرماهای تر از جمله مضافتی کمتر دچار فساد و یا ترشیدگی می شود.

در نظر داشته باشید که چه در منزل و چه در فروشگاه بهتر است تا خرماها به دور از تابش مستقیم آفتاب و در جای خشک و خنک نگهداری شود. نگهداری خرما در جای خشک و خنک از ترش شدن آن جلوگیری می کند.

 بهترین دما برای نگهداری خرماهای بانکت بین 15 تا 20 درجه سانتیگراد است. بهترین زمان مصرف خرمای کلوته بانکت 9 ماه پس از تاریخ تولید و بهترین زمان برای مصرف خرماهای مغزدار بانکت 6 ماه پس از تاریخ تولید است.

Categories:

Leave a Comment