خرما فراتر از یه میوه
Posted on: 2022-01-03 Posted by: admin Comments: 0

خرما فراتر از یک میوه

خرما فراتر از یک میوه | نگاهی تازه به خرما

بعضی میوه ها آنقدر زیبا و خوش آب و رنگ خلق شدند که هیچوقت از نگاه کردن به آن ها سیر نمیشویم و خالق هستی برای خلقشان قلم به دست شده است. دانه های زیبای انار، خوشه های انگور، توت فرنگی یا آناناس.

گروه دیگر، میوه های عجیب و غریب هستند که عموم مردم به دلیل کنجکاوی، دوست دارند حتی یک بار هم که شده طعمش آن ها امتحان کنند. میوه هایی مثل جابوتیکابا، خربزه شاخدار و دراگون فروت.

گروه سوم در هیچ یک از دسته های ذکر شده قرار نمی گیرند. یعنی به باور عمومی نه ظاهر زیبایی دارند و نه آنقدر عجیب و غریب هستند که توجهات رو به خودشان جلب کنند. اما خواص شگفت انگیز آن ها باعث شده هزاران هزار سال در رژیم غذایی بشر جا داشته باشند.

خرما جز میوه هاییست که در دسته سوم قرار می گیرد. نه ظاهر زیبایی دارد و نه آنقدر عجیب و غریب است که عکاسان برای گرفتن عکس از آن سر و دست بشکنند. علاوه بر آن در فرایند بسته بندی خصوصا به شیوه سنتی هم خیلی به این میوه بیچاره توجهی نمیشود و خرماها بصورت فشرده روی هم می گذارند. ولی مطمئنا کمتر میوه ای را میتوانید پیدا کنید که این همه خواص مفید را یک جا داشته باشد.

تقویت استخوان ها، جوان سازی پوست، تقویت رشد مو، خون سازی، بهبود سلامت قلب، تنظیم کلسترول، تنظیم فشار خون، انرژی زا، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، حفظ سلامت سیستم عصبی، مناسب برای افراد دیابتی، خواص ضد التهابی، سلامت دندان ها، تقویت سیستم ایمنی و صدها خاصیت شگفت انگیز دیگه.

حالا شما تصور کنید این خرما  در یک بسته بندی زیبا، کاربردی و غیرمعمول هم باشد. دیگر خیلی از مصرف کننده ها انتظار دارند از درون این بسته های تک عددی یک میوه زیبا شبیه گیلاس در بیاید. یا اینکه همه خرماها کاملا یک شکل و یک اندازه باشند که در مورد محصولات کشاورزی عملا غیر ممکن است.

ولی بگذارید با هم مرور کنیم برای این خرماها قبل از بسته بندی چه اتفاقی میفتد. بعد از چیدن محصول در فصل برداشت، خرماها با گاز متیل بروماید ضدعفونی شده و به سردخانه منتقل می شوند. سپس طبق برنامه ی تولید به صورت پارت پارت از سردخانه خارج شده و توسط دستگاه سورتینگ سورت میشوند تا خرماهای ریزتر جدا شده و وارد فرایند بسته بندی نشوند.

خرماهای تقریبا هم اندازه شسته شده و با قرار گرفتن در مقابل فن های خاص خشک می شوند. همانطور که میدانید رطوبت باعث فساد و ترش شدن خرما شده و این مرحله باید خیلی با دقت و وسواس انجام بشود. سپس فرایند مغزگذاری انجام می گیرد و خرماها برای مرحله بعد یعنی بسته بندی تک عددی در دستگاه پیلوپک قرار داده می شوند تا از قرار گرفتن در معرض انواع آلودگی ها در امان باشند.

مطمئنا تمام انسان هایی که در طول این 7000 سال جز طرفداران و مصرف کنندگان خرما بوده اند، به خواص این میوه اعجاب انگیز بیشتر از ظاهر نه چندان زیبایش توجه کرده اند!

Categories:

Leave a Comment