8 خرمای مغزدار جذاب
Posted on: 2022-04-05 Posted by: admin Comments: 1

دستور تهیه 8 خرمای مغزدار خاص

خرمای مغزدار با طعم های ترکیبی و جذاب

خرماهای مغزدار یکی از بهترین و سالم ترین میان وعده هاست. مغز خرماها را می‌توانید بر اساس ذائقه خود از بین انواع مغزهای آجیل، میوه های خشک انتخاب کنید و یا با ترکیب چند مغز مختلف و قراردادن آن‌ها در دل خرمای هسته گیری شده، خرماهای مغزدار با طعم‌های بسیار هیجان انگیز درست کنید.

گاهی اوقات که می‌خواهید یک میان وعده خاص برای میهمانان ویژه خود در زمان کوتاه آماده کنید، خرماهای مغزدار یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سرو در کنار چای یا قهوه هستند.

بدون شک، ترکیب بافت نرم خرما با مزه خاص مغزهایی که انتخاب کرده‎اید، میهمانان شما را شگفت زده خواهد کرد.

خرماهای خشک و نیمه خشک از جمله خرمای کلوته، خرمای پیارم، خرمای مجول، خرمای مرداسنگ و خرمای زاهدی انتخاب‌های بهتری برای تهیه خرمای مغزدار هستند. چرا که خرماهای تر و شیره دار مثل مضافتی و یا خرمای کبکاب در هنگام هسته گیری له شده و به دست می‌چسبند و پس از مغزدار شدن جلوه و زیبایی خرماهای خشک و نیمه خشک را ندارند.

خرماهای کوچکتر همچون خرمای خاصویی یا خرمای مرداسنگ کالری به مراتب کمتری نسبت به خرماهای بزرگتر همچون خرمای مجول یا خرمای پیارم به ازای هر عدد خرما دارند.

پس به نظر می‌رسد برای کسانی که رژیم‌های کاهش وزن دارند خرماهای با اندازه کوچکتر انتخاب بهتری باشند.

ما در این نوشتار دستور تهیه 8 نوع خرمای مغزدار خاص و هیجان انگیز را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

1-خرما تیرامیسو رنگین کمانی

خرمای بدون هسته را در مخلوط پودر قهوه ترک و پودر کاکائو بغلتانید، داخل آن را با پنیر ماسکارپونه شیرین شده با عسل پر کنید و روی آن مقداری اسپرینکل رنگی بپاشید.

2-خرما با مغز چوب شور و روکش شکلات

خرمای هسته گیری شده را با تکه‌ای چوب شور پر‌کنید و کف و کناره‌های آن را در شکلات آب شده آغشته کنید. برای زیبایی بیشتر این خرمای مغزدار سعی کنید شکلات روی چوب شور نریزد. این نوع خرمای مغزدار برای افراد وگان نیز مناسب می‌باشد.

طرز تهیه 8 خرمای مغزدار جذاب
خرمای هسته گیری شده
تهیه خرمای مغردار با 8 طعم متفاوت
خرماهای مغزدار

3-خرما با مغز گردو و تکه‌های نارگیل خشک

خرما را با یک تکه مغز گردو و تکه‌های نارگیل خشک شده پر کنید. این نوع خرمای مغزدار علاوه بر داشتن طعمی آشنا و نوستالژیک برای افراد وگان نیز مناسب می‌باشد.

4-خرما مغزدار باقلوایی

خرمای بدون هسته را با یک تکه گردو پر کنید و سپس کمی هل، پسته ریز خرد شده (پودر پسته) و مقداری گل سرخ خشک شده را در بقیه فضای داخل خرما قرار دهید. این نوع خرمای مغزدار علاوه بر داشتن ظاهری بسیار زیبا، طعمی فوق العاده خاص دارد و برای وگان ها نیز مناسب می‌باشد.

5-خرما با پنیر و سبزی

خرما را با یک تکه پنیر که در یک برگ ریحان تازه پیچیده شده پر کنید. بهتر است برای اینکه این خرمای مغزدار ظاهر بهتری داشته باشد از انواع پنیر مثل پنیر چدارکه بافت سفت تری دارند استفاده کنید. رطوبت این گونه پنیرها بین ۳۰ تا ۳۵ درصد می‌باشد و ماندگاری بالاتری دارند.

DATES & MORE

خرمای مغزدار اصیل ایرانی

6-خرما با مغز کره بادام زمینی و روکش شکلات

خرما را با کره بادام زمینی که بافتی یکدست دارد، پر کنید، سپس درون آن را با یک عدد مغز بادام پر کنید و کمی نمک دریایی ترد روی آن بپاشید. در مرحله بعدی کف و کناره های خرما را در شکلات مایع آغشته کنید.

این ترکیب بی‌نظیر برای وگان ها نیز مناسب و قابل استفاده می‌باشد.

7-خرما با مغز پنیر و پیکانت (نوعی گردو آمریکایی)

خرمای بدون هسته را با مقداری پنیر به همراه یک تکه پیکانت پر کنید. پیکانت طعمی مشابه گردو دارد. پس اگر پیکانت در دسترس ندارید، می‌توانید از یک تکه گردو به همراه پنیر برای مغزدار کردن خرماها استفاده کنید.

8-خرما با مغز پنیر بز و گوجه خشک شده

خرمای هسته گیری شده را با مقداری پنیر بز و چند تکه گوجه فرنگی خشک شده پر کنید و روی آن را با چند تکه برگ ریحان خشک شده تزئین کنید.

Categories:

1 people reacted on this

Leave a Comment