Posted on: 2021-12-01 Posted by: admin Comments: 0

سبک زندگی (LOHAS) چیست؟

در مورد سبک زندگی سلامت و پایدار (LOHAS) بیشتر بدانیم

سبک زندگی سلامت و پایدار (LOHAS) یک مفهوم جمعیت شناسی است که بخش خاصی از بازار مرتبط با سبک زندگی پایدار با نگاهی مبتنی بر حفظ محیط زیست را تعریف می‌کند. این دیدگاه و سبک زندگی به طور کلی بیشتر در سطوح بالای اجتماعی و افراد تحصیل کرده شایع و در حال رشد روزافزون می‌باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد سبک زندگی LOHAS بازار بسیار وسیعی دارد. اندازه این بازار در سال 2006 در آمریکا بالغ بر 300 میلیارد دلار تخمین زده شد که 30% بازار مصرف ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. (بر اساس گزارش موسسه World Watch) مطالعات انجام شده توسط موسسه بازاریابی طبیعی آمریکا نشان می‌دهد در سال 2007، 41 میلیون نفر یا 13% آمریکایی‌ها در دسته افراد با سبک زندگی سالم و پایدار قرار می‌گیرند. در ژاپن تقریباً 17 میلیون نفر از بزرگسالان که 12% جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند از دنبال کنندگان این سبک زندگی هستند.

بازار مصرف افراد دارای سبک زندگی سالم و پایدار به دنبال کالاها و خدمات به شرح زیر هستند:

زندگی پایدار و سالم
  • مواد غذایی ارگانیک و محلی
  • محصولات مراقبت شخصی ارگانیک و طبیعی
  • خودروهای هیبریدی و الکتریکی و همچنین دوچرخه‌های شهری
  • ساختمان‌های با معماری سبز و پایدار
  • اکوتوریسم پایدار
  • لوازم الکترونیکی با برچسب‌های انرژی کارآمد
  • سرمایه گذاری بر روی مسئولیت‌های اجتماعی
  • محصولات طبیعی خانگی
  • محصولات با بسته بندی‌های دوستدار طبیعت
  • طب سنتی

روحیه افراد با سبک زندگی سالم و پایدار

این افراد مطالبه گر، خلاق، فعال، آگاه و تاثیرگذار هستند. آن‌ها در بسیاری از بازارها به‌ عنوان پذیرندگان اولیه رفتار مصرف‌کننده جدید شناخته شده و تجربیات خود درباره استفاده از محصولات یا خدمات جدید را با دوستان و اطرافیان خود “چه خوب، چه بد” به اشتراک می‌گذارند.

علیرغم اینکه این سبک زندگی در دهه‌های گذشته بیشتر در بین طبقه مرفه و تحصیل کرده دنبال می‌شد، در سال های جاری می‌توان آن را تقریبا در بین سایر طبقات اجتماعی نیز ملاحظه نمود.

سبک زندگی سالم و پایدار در بین زنان بیشتر از مردان و همچنین در شهرها بیشتر از روستاها دنبال می‌شود. شاید به این دلیل که روستائیان به دلیل دسترسی بیشتر به محصولات غذایی ارگانیک و سالم و هوای پاک به نوعی از ابتدا بدون اینکه بدانند دنبال کننده این سبک زندگی بوده اند.

آنچه این گروه را در کنار هم نگه می‌دارد، انعطاف پذیری آنها در تلاش برای “زندگی خوب مبتنی بر مسئولیت‌های اجتماعی” است. افراد دنبال کننده سبک زندگی LOHAS ستیزه جو یا افراطی نیستند.فارغ از بحث تغذیه و ورزش آنها عاشق سفر، بازدید از فرهنگ‌های جدید و یادگیری زبان‎‌های خارجی هستند. آنها به برابری در محیط کار، جامعه و بین کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته عمیقا باور دارند.

زندگی پایدار و سالم

LOHAS به چه برندهایی اعتماد می کند؟

LOHAS  به طور جدی در مقابل کالاهای “جعلی” می‎ایستد. آنها کسانی هستند که نوشته‏ های کوچک بر روی بسته بندی‌ها را خوانده، در اینترنت جستجو کرده و دوست دارند از نقدهای بی‌طرفانه درباره یک کالا یا خدمت مطلع شوند. برای جلب توجه این افراد برندها باید واقعی و قابل اعتماد باشد. اصالت در طراحی یا اولین بودن.تولیدات غیرطبیعی، تقلیدها و محصولات ساخته شده توسط نیروی کار استثمار شده یا آزار حیوانات در این سبک زندگی مردود است.

زندگی پایدار و سالم

از زندگی لذت ببرید!

افراد LOHAS عاشق موسیقی، سفر، اجتماعات، چیزهای زیبا و غذا هستند. آنها “Foodies” واقعی هستند. افرادی که دوست دارند آشپزی کنند، غذا بخورند و درباره غذا و نوشیدنی بحث کنند. طعم به همان اندازه مهم است که جنبه سلامت آن.لذت نه تنها باید یک تجربه حسی باشد، بلکه باید برای جسم شما مفید بوده و روح شما را جلا دهد.افراد LOHAS به دنبال محصولاتی هستند که دی اکسید کربن کمتری را منتشر می‌کنند و از مواد طبیعی تازه محلی استفاده کرده، از خوردن خوراکی‌هایی با مواد افزودنی اجتناب کرده و زیبایی را از طبیعت می‌گیرند.

در مورد طبیعت و محیط زیست محافظه کار باشیم

یک زمین بیشتر نداریم و ما موظفیم این کره خاکی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم. با حفظ روند فعلی بشر در تخریب این سیاره و منابع آن و به باور دانشمندان، حداقل به دو سیاره دیگر قبل از سال 2050 نیاز داریم تا عرضه محدود و تقاضای روزافزون جهانی را به توازن برسانیم. مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی باید تا آن زمان حل و فصل شود.اگر می‌خواهیم از درگیری‌های فرهنگی و ملی پرهیز کنیم، استثمار و تجارت ناعادلانه باید از بین برود. قدرتمندترین نهادهای جهان سازمان‌ها و شرکت‌ها هستند که با قبول مسئولیت‌های می‌توانند دنیای بهتری را خلق کنند. 

 ما در زمان شکل گیری برند بانکت بر اساس تحقیقات اولیه صورت گرفته سعی کردیم تا محصولات سالم با نگاهی نو و خلاقانه به منظور پوشش خلاهای موجود در بازار مبتنی بر سبک زندگی سالم و پایدار را طراحی و تولید کنیم، یعنی خوراکی‌های ناسالم جایی در فلسفه بانکت و سبد محصولات ما ندارند.

Categories:

Leave a Comment