میان وعده های سالم در سفر
Posted on: 2022-08-21 Posted by: admin Comments: 0

سفر سلامت!

اصول مهم در انتخاب سبک زندگی با تغذیه سالم

اولین اصل در انتخاب سبک زندگی سالم تعادل مصرف در تغذیه می باشد. عدم تعادل و رژیم های افراطی به یکباره ممکن است در میانه راه شما را دلسرد کند. پس در ابتدا به خودتان خیلی سخت نگیرید و هر چیز را در حد تعادل مصرف کنید.

بسیار تاکید می شود که زمان بندی وعده های غذایی تان را تنظیم کنید و سعی کنید طیف وسیعی از خوراکی ها را به اندازه معین در آن بگنجانید. توجه کنید که  بدن شما به تمام مواد معدنی و مغذی و ویتامین ها  نیاز دارد و باید در طول روز آنها را دریافت کند.

مصرف مواد ارگانیک نیز تاثیر بسزایی بر سلامتی بدن شما دارد. چرا که میزان آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی در مواد ارگانیک در مقایسه یا مواد غذایی غیر ارگانیک بیشتر است.

 

داشتن تغذیه مناسب در سفر نیز برای افراد با سبک زندگی سالم یکی از ضروریات است . معمولا به دلیل کمبود زمان و آماده سازی مقدمات سفر، وقت زیادی برای تغذیه مناسب صرف نمی شود و معمولا راحت ترین گزینه یعنی غذاهای آماده باشد همسفر ما می شوند.

عدم تغذیه مناسب در سفر و مصرف بیش از حد کالری می تواند تعادل جسمی و روحی شما بهم بزند. سعی کنید تعطیلات و نداشتن زمان کافی بهانه ای برای مصرف غذاهای آماده نباشد.

خرمای بانکت در سفر
مشاهده میان وعده های سالم در سفر

بر خلاف تصور عمومی، تغذیه مناسب در سفر می تواند بسیار ساده، جذاب و طبیعی باشد. به نحوی که با سفر شما یک هارمونی ایجاد کند. در ادامه به برخی از مهم ترین نکات در مورد تغذیه مناسب در سفر می پردازیم.

همانطور که می دانید صبحانه در بین وعده های غذایی روزانه از اهمیت زیادی برخوردار است. خوردن صبحانه سالم در سفر به شما کمک می کند تا روزتان را پر انرژی شروع کنید و گرسنگی خود را در طول روز کنترل کنید. به همین دلیل است که بسیاری از هتل ها و اقامت های بومگردی صبحانه های بسیار مفصل برای میهمانان خود تدارک می بینند.

نمونه هایی از صبحانه با کمتر از 400 کالری انرژی که می توانید در تعطیلات مصرف کنید:

میوه تازه، نان سبوس دار، شیر کم چرب، ماست کم چرب، 2 تکه نان سبوس دار با مربا، دو عدد خرما، آب میوه تازه، یک تخم مرغ آب پز، گوجه فرنگی، خیار، سبزیجات.

توصیه می شود از مصرف کیک و شیرینی در وعده صبحانه اجتناب کنید.

اگر بدون مصرف صبحانه مجبور به شروع سفر شدید، بهتر است، برای خود غذاهای غنی از پروتئین تدارک ببینید. نان تست و پنیر و یا ساندویچ پنیری همراه با سبزیجات نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد. همچنین میوه هایی مثل خرما علاوه بر سالم بودن سطح قند خون را به سرعت افزایش داده و انرژی مورد نیاز بدن را تا خوردن وعده ناهار برایتان تامین می کنند.

مصرف میوه تازه در سفر ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تامین و همچنین مصرف مواد قندی طبیعی به همراه مغز گردو، پسته و دیگر خشکبار طبیعی به تامین انرژی و سوخت و ساز شما در طول سفر کمک می کند.

مقاله خرمای بانکت در سفر
مشاهده خرمای بانکت در سفر

خرمای بانکت علاوه سالم بودن در شرایط کاملا بهداشتی تولید می شود. خرماهای مغزدار را در بسته بندی های تک عددی این امکان را فراهم آورده است که بدون ترس از نوچ شدن ساک یا چمدان آن را هر جا که زندگی شما را می برد به همراه داشته باشید.

فراموش نکنید که همواره از میان وعده های فاسد نشدنی همچون کره بادام زمینی، کشمش، غلات آماده مصرف، آجیل، خرماهای بانکت، میوه های خشک و پاپ کورن بدون چربی در سبد غذایی خود بهره ببرید.

یکی دیگر از نکات مهم درسبک زندگی سالم، ورزش در طول سفر است. در سفرهای خود برای ورزش وقت بگذارید، زیرا تغذیه سالم و ورزش مکمل یکدیگر هستند. با کمی برنامه ریزی می توانید به راحتی در تعطیلات برای ورزش وقت پیدا کنید. اگر هتل یا اقامتگاهتان استخر دارد و یا نزدیک دریاست که بهترین فرصت برای تفریح و ورزش همزمان برایتان فراهم شده است.

خوردن خرمای بانکت در سفر
خرما بانکت در سفر کاری

گرچه سفر کردن برای انجام کار، برگزاری جلسه یا بستن قرارداد و انجام پروژه‌های مختلف دردسرهای خاص و خستگی‌های خودش را دارد، اما با انجام یک‌سری کارهای کوچک میشه از سفر لذت برد و نگران افت انرژی نبود. همانطور که اشاره شد یکی از این کارها کنترل تغذیه مناسب هست . همراه داشتن خرمای بانکت برای کنترل انرژی می تواند بسیار مناسب باشد.

بهترین جایگزین ها برای خوراکی های نامناسب حین سفر

  • به جای ساندویچ از نان سبوس دار
  • به جای گوشت چرخ کرده از سبزیجات حاوی پروتئین و سویا
  • به جای کیک شکلاتی از انواع خرما و خرماهای مغزدار بانکت
  • به جای نوشیدنی های گازدار از آب گازدار یا آب معدنی
  • به جای شکلات از خرما شکلاتی بانکت استفاده کنید.
میان وعده سالم در سفر
Categories:

Leave a Comment