شربت خرما و فواید آن
Posted on: 2022-09-12 Posted by: admin Comments: 0

شربت خرما و فواید آن

طرز تهیه شربت شیره خرما و لیمو ترش

شیره خرما خواص دارویی بسیاری دارد و از جمله شیره های گیاهی است که سرشار از املاح معدنی از جمله کلسیم، آهن و فسفر است. از این رو می تواند در بهبود عملکرد اعضای بدن انسان نقش موثری داشته باشد. همچنین ویتامین های K , A , B6 موجود در شیره خرما موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

در واقع می تواند گفت که شیره خرما اگر به روش سنتی تهیه شده باشد بیشتر خواص میوه خرما را در خود داشته و می توان از آن در تهیه انواع خوراکی ها یا نوشیدنی های خوشمزه و سالم استفاده کرد.

از آنجاییکه مصرف نوشیدنی های خنک در فصل تابستان لذت بیشتری دارد، در این مقاله کوتاه قصد داریم شما را با یک نوشیدنی خوشمزه و در عین حال مفید با استفاده از شیره خرما آشنا کنیم.

شربت شیره خرما و لیمو ترش!

این نوشیدنی سنتی به دلیل وجود املاح معدنی، ویتامین ها و عناصر مشترکی شیره خرما و لیمو ترش، خاصیت ضد التهابی، ضد باکترایی و خواص آنتی کسیدان بالایی دارد.

مواد لازم برای تهیه شربت خرما:

شیره خرما | 2 قاشق غذاخوری

آب خنک | به میزان لازم

لیمو ترش | به میزان لازم

مشاهده شربت خرما و فواید آن

مرحله اول

ابتدا یک الی دو قاشق غذا خوری شیره خرما را با کمی آب خنک مخلوط کنید.

مرحله دوم

چند لحظه صبر کنید تا شیره ی خرما رقیق شده یا باز و به خوبی در آب حل شود.

مرحله سوم

یک لیمو ترش تازه را از وسط نصف کرده و نصف آن را به شربت اضافه کنید و هم بزنید.

میزان و نسبت استفاده از شیره خرما و لیمو ترش بستگی به سلیقه ی شما دارد؛ اگر طرفدار نوشیدنی های شیرین تر هستید، شیره ی خرمای بیشتری را اضافه نمائید، اما اگر طرفدار نوشیدنی با طعم ملس یا ترش هستید، آب لیموی بیشتری به شربت بیفزائید.

Categories:

Leave a Comment