مصرف خرما در تابستان | خرما شکلاتی بانکت
Posted on: 2023-06-24 Posted by: admin Comments: 0

مصرف خرما در تابستان

عده ای بر این باورند که خرما به دلیل طبع گرمی که دارد مصرف آن در تابستان کاهش می‌یابد در حالی که این باوری غلط بیش نیست.

یکی از مهم ترین نکات رعایت تغذیه در تابستان استفاده از میوه و سبزیجاتی است که باعث حفظ آب بدن می‌شود تا فرد دچار گرمازدگی نشود. میوه و سبزیجاتی که فیبر بالایی دارند بیشترین کمک را به حفظ آب بدن کرده و از گرما زدگی جلوگیری می‌کند و در این میان خرما به دلیل فیبر بالا بسیار توصیه می‌شود.

طبع خرما به طور طبیعی گرم و تر و متعادل است و به همین سبب برای رفع سردی معده بسیار مناسب بوده و همچنین با توجه به حجم کوچک آن، از کالری مناسبی برای انرژی روزانه برخوردار است. همچنین خرما سبب رفع خستگی می شود و از بیماری های سرد بلغمی جلوگیری می کند.

 اگر میزان قند خون کاهش یابد و آب بدن بیش از دو درصد کم شود توان روحی، روانی و فیزیکی فرد کاهش می‌یابد و مصرف خرما می تواند پتاسیم و میزان قند خون را در فصل گرم تامین کند.

شما می‌توانید در مقاله‌های ” دایره المعارف خرما “،” خواص اعجاب آور خرما برای ورزشکاران “،” چگونه با خستگی روزانه مقابله کنیم؟ ” و” سبک زندگی LOHAS چیست؟ ” از خواص خرما بیشتر بخوانید.

Categories:

Leave a Comment