پنیر نخل یا پنیر خرما - خرمای بانکت
Posted on: 2022-04-16 Posted by: admin Comments: 0

پنیر خرما و خواص آن را بهتر بشناسیم

پنیر نخل و خواص شگفت انگیز آن

پنیر خرما یا قلب نخل که با عنوان Heart of palm ، ماده سفید رنگی است که از قسمت مرکزی انواع درخت نخل به دست می‌آید. پس از فصل برداشت، درختان جوان چهار تا پنج ساله هرس می‌شوند تا هسته داخلی سفید رنگ و خوراکی آنها نمایان شود.  سپس این قطعات سفید که در واقع همان پنیر خرما هستند به صورت طولی بریده می‌شود. پنیری که از نمونه های مختلفی از نخل بدست می آید در طعم، اندازه و میزان تردی متفاوت هستند.

در آمریکا پس از فصل برداشت، پنیر نخل را به صورت استوانه‌ای یا حلقه‌ای برش می‌دهند در آب یا آب نمک بسته بندی کرده و به صورت کنسرو شده می‌فروشند. ولی در ایران عمدتا به صورت سنتی بعد از فصل برداشت خرما، در استان‌های جنوبی ازجمله خوزستان، بوشهر، کرمان و هرمزگان توسط باغداران نخل تهیه و به فروش می‌رسد.

پنیر خرما از نظر ظاهری تا حدود زیادی شبیه به مارچوبه سفید به نظر می‌رسد. پنیر نخل بافتی تقریباً نرم و ترد دارد، طعم آن مانند کنگر فرنگی است و گزینه‌ای محبوب برای سالاد به صورت خام می‌باشد، اما می‌توان آن را به صورت آب پز یا سرخ شده نیز استفاده کرد.

پنیر نخل خرما
موارد مصرف پنیر نخل

پنیر نخل، سرشار از مواد مغذی و کم چربی

پنیر نخل چربی بسیار کمی دارد در حالی که سرشار از پتاسیم، آهن، مس، فسفر و روی می‌باشد. این سبزی منحصر به فرد حاوی مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های مفید است.  به دلیل فیبر بالا و چربی کمی که پنیر خرما دارد از آن به عنوان داروی سنتی برای تقویت انرژی و درمان ضعف جنسی نیز استفاده می‌کنند.

با توجه به مقدار نسبتاً کم کربوهیدرات و چربی، این سبزی کالری بسیار کمی دارد. علاوه بر این، شامل مقادیری از چندین ماده مغذی دیگر از جمله آهن، کلسیم، منیزیم و ویتامین B9 ( فولات) است. فولات برای سنتز و بازسازی DNA، تقسیم سلولی و بلوغ گلبول‌های قرمز مفید بوده و همچنین ویتامین B6 موجود در آن برای رشد و تکامل مغز و پوست مفید است.

پنیر خرما حاوی مقدار قابل توجهی پتاسیم بوده که به تنظیم فشار خون کمک می‌کند. علاوه بر این، فسفر موجود در پنیر خرما باعث تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها شده و برای رشد و ترمیم سلول و بافت‌های بدن موثر است.

100 گرم پنیر نخل یا پنیر خرما شامل مواد معدنی، فیبر و کالری به شرح زیر می باشد:

  • کالری: 36
  • پروتئین: 4 گرم
  • چربی: کمتر از  1 گرم
  • کربوهیدرات: 4 گرم
  • فیبر: 4 گرم
  • پتاسیم: 38% ارزش روزانه
  • فسفر: 20% ارزش روزانه
  • مس: 70% ارزش روزانه
  • روی: 36% ارزش روزانه
تصویر پنیر نخل
تصویر پنیر نخل

برای مشاهده و مقایسه‌ی جدول ارزش غذایی و کالری انواع خرما

Categories:

Leave a Comment