یلدا 1401 با بانکت
Posted on: 2022-11-29 Posted by: admin Comments: 0

یلدا با بانکت

بسته های ویژه یلدایی بانکت

در لغت‌نامه معین یلدا اینطور معنا شده: واژه ای سُریانی به معنای تولد و زایش یعنی تولد الهه مهر یا همان میترا.

خورشید در حرکت سالیانه خود در آخر پاییز به پایین ترین نقطه افق جنوب شرقی رسیده که باعث می‌شود طول روز کوتاه شده و زمان شب افزایش پیدا کند اما با شروع زمستان و انقلاب زمستانی، خورشید دوباره به شمال شرقی برمی‌گردد و نتیجه آن افزایش روشنایی روز و کاهش تاریکی شب هست.

در اندیشه و باور های مردم باستان، افزایش طول روز به معنای زایش و تولد دوباره خورشید معنا شده که سیاهی و تاریکی شب و پلیدی اهریمن را کنار می‌زند. پس در شب اول زمستان که بلند ترین شب سال هست به مناسبت تولد خورشید، جشن برپا می‌کردند و دور آتش به رقص و پایکوبی می پرداختند.

شب یلدا در فرهنگ ایرانی بهانه‌ای برای دید و بازدید و احوالپرسی آشنایان است که دور هم جمع شوند و فال حافظ بگیرند. همینطور در این شب، شاهنامه خوانی نیز در بسیاری از شهر‌ها رواج دارد. در کنار این رسم، افراد با توسل به برکت خیزی و پردانه بودن انار و هندوانه، زندگی خودشان را پر رونق می‌کنند. به علاوه انار و هندوانه با رنگ سرخشان، به نوعی نمایندگان خورشید در شب هستند. وقتی در باورها و رسوم باستانی شب یلدا عمیق شویم، آن را چیزی جز دعوت به روشنی، نیکی، شادی و در کنار هم بودن نمی‌یابیم. چرا که این فلسفه ایست که یلدا از آن به وجود آمده است. پایداری آن هم ناشی از همین است. همه‌ی ‌این رسوم فقط و فقط برای آن است که یادمان نرود می‌توانیم در کنار هم با شادی و محبت، سختی شب را کنار زده و نور صبح را زندگی کنیم.

بسیاری از سازمان ها و شرکت ها بر اساس همین رسم دیرینه یلدا را در محل کار جشن گرفته و برای کارکنان خود هدایایی به رسم یادبود در نظر می گیرند. اما همواره انتخاب هدیه چالشی بوده که با آن رو به رو هستند.

ما در بانکت برای رفع این چالش، پک های یلدایی جذابی را در طراحی کرده ایم تا به سازمان ها کمک کنیم این فرهنگ درینه را پاس دارند.

خرماهای مغزدار بانکت با روکش شکلات تلخ با چهار مغز متفاوت گردو، پوست پرتقال، فندق و بادام زمینی که یادآور آجیل های خوشمزه شب یلدا هستند؛ علاوه بر گرمی بخشیدن به شب یلدای شما، گزینه مناسبی برای سفره شب یلدا هستند، چرا که با توجه به طبع گرمی که خرما دارد، مصرف آن در کنار هندوانه با طبع سرد، توصیه می شود.

فال حافظ

برای جذاب تر شدن این سنت دیرینه، در این بسته های یلدایی یک فال حافظ قرار داده ایم تا خاطره این هدیه به یاد ماندنی را تکمیل کند.

برای سازمان ها و افرادی که به دنبال هدیه ای خاص تر هستند، پک های خرماهای پیارم لوکس مغزدار بانکت را طراحی کرده ایم. این بسته ها را می توانید از وب سایت و اینستاگرام بانکت شاپ سفارش دهید.  این پک های یلدایی لوکس و خوشمزه این امکان را دارند که با لوگو و اطلاعات سازمان یا شرکت شما به صورت سفارشی تولید شوند. با توجه به تعدد سفارش پک های یلدایی آخرین فرصت ثبت سفارشات سازمانی بیشتر از 10 عدد روز بیستم آذر ماه از طریق تلفن 021284215 و شماره واتس اپ 0902284215 می باشد.

Categories:

Leave a Comment